0 / 5

Megjegyzés

Az edzéseken való részvételhez előzetes bejelentkezés szükséges telefonon a +36-30-556-9292-es telefonszámon, Andics Árpádnál. Az edzéseken való aktív részvételhez vízbiztos úszástudás szükséges. Új belépők esetén az Elfogadóhely 1 hónapig díjmentesen biztosítja a sportág speciális felszereléseit, mint ütő, kesztyű és korong. Előzetesen egyeztetett megbeszélés esetén az Elfogadóhely tud biztosítani egyéb szükséges felszeretést is, mint uszony, maszk és pipa.

Az elfogadóhelyről

A vízihokit egy 25 x 15 méteres, legalább 2 méter mély medence alján játsszák.Egy csapat 10 főből áll. Ebből hat az aktív játékos és négy a csere. A meccs folyamán folyamatos a csere. Egy mérkőzés kétszer 15 perces félidőből áll. A játékosok uszonnyal, maszkkal és légzőcsővel vannak felszerelve.
A játék lényege, hogy egy másfél kilós műanyaggal bevont ólomkorongot a játékos az ütőjével az ellenfél 3 méteres kapujába juttassa.
Három bíró vezeti a mérkőzést. Ebből kettő a vízben, egy - a főbíró - a partról irányítja a játékot. A bírók kézjelekkel kommunikálnak. A főbíró egy víz alatt is hallható hangjelzéssel állítja le, vagy indítja el a játékot.
A játék szabályai megengedik a kemény és energikus játékot, de határozottan fellépnek a durva, sportszerűtlen és passzív játék ellen. A szankció szabadlövés, büntető, vagy kiállítás is lehet.

A fenti adatok tájékoztató jellegűek, a pontos információkért látogassa meg a létesítmény weboldalát.